HİLAFET VE ÜMMET NİMETİNİ İNKAR EDENE REDDİYE

O HALDE SEN VE BERABERİNDE TEVBE EDENLER, EMROLUNDUĞUNUZ ŞEKİLDE, DOĞRU YOLU TUTUN. SİZDEN HİÇBİRİNİZ BÜYÜKLENİP, ALLAH TARAFINDAN KONULMUŞ SINIRLARI AŞMASIN; ÇÜNKÜ UNUTMAYIN YAPTIĞINIZ HERŞEYİ O GÖRÜYOR. (KURAN-İ KERİM 11:112)

16-11-2018

HİLAFET VE ÜMMET NİMETİNİ İNKAR EDENE REDDİYE
Mustafa Sabri Efendi
Roman boy
184 Sayfa
İslami Medrese Yayınları

Bir çok âlimin sessiz kaldığı ve bir çok münevverin basiretlerinin köreldiği bir dönemde ferasetiyle Kemalistlerin iç yüzünü deşifre eden Mustafa Sabri Efendi, İslâm'ın siyasi yönünü büyük bir vukufiyetle ortaya koyduğu bu eserini hilafetin ilga edilmesinden kısa bir süre önce yazmıştır.

Müellif merhum, ümmet için hilafet sisteminin gerekli olduğunu savunur. Bu açıdan Kemalist ve İttihatçıların politikalarını destekleyen Ziya Gökalp, Ahmet Ağaoğlu ve Hamdullah Suphi gibi Türkçü aydınları da sert üslûplarla eleştirmektedir. O dönemde sessiz kaldığını belirttiği bazı âlimlere de sitemde bulunmaktadır. Eserde üzerinde durulan konular iki başlık altında özetlenebilir: Bunlardan birincisi, İslâm dünyası üzerinde oynanmak istenen oyunlar, ikincisi ise hilafetin saltanattan ayrılmasının neticeleridir.


Sadece 12,50  TL
Online sipariş icin:  https://www.kureselkitap.com/Hilafet ve Ümmet Nimetini İnkar Edene Reddiye

Avrupa içi sipariş Whatsapp:  +49 178 58835 51


YAZI KÖŞESİ

SAYAÇ

Bugün 48
Toplam 98855
En Çok 855
Ortalama 234