HİLÂFETİN ESASLARI VE KEMALİSTLERİN HİLÂFET DÜŞMANLIĞI

O HALDE SEN VE BERABERİNDE TEVBE EDENLER, EMROLUNDUĞUNUZ ŞEKİLDE, DOĞRU YOLU TUTUN. SİZDEN HİÇBİRİNİZ BÜYÜKLENİP, ALLAH TARAFINDAN KONULMUŞ SINIRLARI AŞMASIN; ÇÜNKÜ UNUTMAYIN YAPTIĞINIZ HERŞEYİ O GÖRÜYOR. (KURAN-İ KERİM 11:112)

27-02-2019

HİLÂFETİN ESASLARI VE KEMALİSTLERİN HİLÂFET DÜŞMANLIĞI
Şeyhülislâm Mustafa Sabri Efendi
360 Sayfa
Roman Boy
İslami Medrese Yayınları

Asrının şahidi, âlim ve mücahid Şeyhülislâm Mustafa Sabri Efendi Türkiye ve Arap dünyasındaki hilâfet düşmanlarının bütün hile ve desiselerini gözler önüne serdiği bu mühim kitapta, İslâm’da hilafet meselesini fıkhî ve siyasî yönden ele alır. Dönemin sıcak tartışma konularını, tartışma ve eleştiri üslûbuyla irdeler.

Eser, dönemi ve hilafetin kaldırılma sürecinde yaşanan siyasî olayları, tarihe not düşme adına zengin bir malzemeyle okuyucuya sunar. Eserde müellif, İslâm’ın parlak yarını ve geleceği için Müslümanların tekrar hilafete dönmeleri gerektiği mesajını vermektedir.

Mustafa Sabri Efendi kitabında hilafetin ilgasından sonra hükümetin tatbik ettiği laikliğin dinsizlik olduğunu hiç bir kınayıcının kınamasından korkmadan haykırır. Eser Mustafa Sabri Efendi’nin Batı Trakya’da sürgünde bulunduğu 1927-1930 yılları arasında, oğlu İbrahim ile birlikte çıkardığı Yarın gazetesinde yayınladığı yazı dizisinden oluşmaktadır. Makaleler, gazetenin 16 Aralık 1927 tarihli 12. sayısından başlayarak 38 bölüm olarak yayınlanmıştır.

 

Sadece 17,00  TL
Online sipariş icin:  https://www.kureselkitap.com/Hilâfetin Esasları ve Kemalistlerin Hilâfet Düşmanlığı

Avrupa içi sipariş Whatsapp:  +49 178 58835 51


YAZI KÖŞESİ

SAYAÇ

Bugün 205
Toplam 92321
En Çok 670
Ortalama 229