SARIK RİSALESİ

O HALDE SEN VE BERABERİNDE TEVBE EDENLER, EMROLUNDUĞUNUZ ŞEKİLDE, DOĞRU YOLU TUTUN. SİZDEN HİÇBİRİNİZ BÜYÜKLENİP, ALLAH TARAFINDAN KONULMUŞ SINIRLARI AŞMASIN; ÇÜNKÜ UNUTMAYIN YAPTIĞINIZ HERŞEYİ O GÖRÜYOR. (KURAN-İ KERİM 11:112)

25-10-2018

SARIK RİSALESİ
MOLLA ALİYYÜL KÂRÎ
Roman Boy
72 Sayfa
İslami Medrese Yayınları

Anadolu halkını İslam'dan uzaklaştırmanın ilk hamlelerinden olan sarık yasağı ve yerine ikame edilmeye çalışılan şapka meselesini basit bir fıkhî mevzu olarak görmemek gerekir. Kılık-kıyafet, adab-ı muaşeret ve bilumum ahlâkın bozulması beraberinde akide bozukluğunu da getirmiştir ve nihayetinde tefekkür edemeyen, idraki baltalanmış bir nesil olarak meydana şu an gördüğümüz ilim ve fikirde cüce, şehvet ve iştahlarda ise dev haline gelen bir cemiyet oluşturmuştur.

Sünnet'in hücciyyetini kabul eden her bir müslüman sarık sarmanın faziletini ve Sünnet bir amel olduğunu da haliyle kabul eder. Rasulullahsallallâhu aleyhi ve sellem'in ve ashabının giydiği gibi giyinen, onlar gibi yaşayan müslümanları dini anlamamakla suçlayanların kimleri kendilerine örnek aldıkları, kimler gibi giyinip kimler gibi yaşadıkları ortadadır.

180 civarında eser vermiş olan büyük âlim Molla Aliyyü'l Kârî rahimehullah'ın imzasını taşıyan bu risale, sarık sarmanın fazileti ve sarığın ucunu sarkıtmanın ne şekilde olduğunu Sünnet delilleri ışığında incelemektedir.

Sadece 6 TL
Online sipariş icin:  https://www.kureselkitap.com/Sarık Risalesi

Avrupa içi sipariş Whatsapp:  +49 178 58835 51


YAZI KÖŞESİ

SAYAÇ

Bugün 72
Toplam 98879
En Çok 855
Ortalama 234